Czyszczenie matrycy aparatu - Serwis Foto Wrocław

Lustrzanki cyfrowe są narażone na działanie drobinek pyłu i kurzu przede wszystkim podczas wymiany obiektywu. Matryca CCD/CMOS z biegiem czasu pokrywa się coraz większą warstwą kurzu, wpływając bezpośrednio na pogorszenie jakości zdjęć. Gdy zanieczyszczenia osiągną krytyczny poziom, konieczne jest oczyszczenie matrycy. Jest ono możliwe do przeprowadzenia niemal wyłącznie w lustrzankach, aparaty kompaktowe najczęściej posiadają obiektyw zamocowany na stałe, bez dostępu do wewnętrznych komponentów.

Jak zadbać o czystość matrycy?

Przede wszystkim należy wymieniać obiektywy w miejscu względnie niezakurzonym. Zarówno obiektyw odkręcony od aparatu, jak i samo body powinny mieć w miarę potrzeby nałożone plastikowe dekielki chroniące przed kurzem i zarysowaniami. Nieprzestrzeganie tych zasad szybko doprowadzi do braku ostrości oraz plam na zdjęciach.

Proces czyszczenia matrycy

Nie zalecamy czyszczenia matrycy w domowym zaciszu – jego wynikiem jest często porysowana powierzchnia matrycy i uszkodzona migawka, której listki mogą zamknąć się w najmniej odpowiedniej chwili. Nasz serwis przeprowadza tę operację w trybie BULB aparatu, z wykorzystaniem środków czyszczących bezpiecznych dla wrażliwych elementów optycznych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, obsługujemy sprzęt fotograficzny wszystkich producentów.

Rozumiem

Ta strona używa ciasteczek w celu zbierania anonimowych statystyk.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz ciasteczka w ustawieniach przeglądarki.